niedziela, 2 lutego 2014

Jak nie popaść w rutynę

 • Łatwo powiedzieć: "Nie możesz popaść w rutynę!", ale jak Ty masz to zrobić, skoro codziennie MUSISZ chodzić do pracy/szkoły, MUSISZ wyjść z psem, MUSISZ zrobić sobie obiad, MUSISZ prasować, prać, zmywać, odrabiać, dzwonić, sprawdzać maila, a w dodatku w Twoim portfelu nie ma właściwie nic specjalnego prócz wizytówki lekarza i paragonu z Tesco?!


 •  Nie wiem czy jest w ogóle możliwe nie-popadanie w rutynę. Takie coś spotyka każdego z nas i ciężko się dziwić, bo od małego mamy tyle obowiązków, że głowa mała. Z drugiej jednak strony czy to co jesteśmy zmuszeni robić ma być jednoznaczne z tym, że musimy żyć w tak nudny sposób i być nieszczęśliwymi?
 • Najgorsze jest to, że sami, dobrowolnie się na rutynę zgadzamy. Przyjmujemy ją często nieświadomie z otwartymi rękoma i jeszcze ją ugaszczamy niczym najlepszy gospodarz świata. Owszem, przez krótki czas może i nie jest to wcale taka zła opcja. Ale na dłuższą metę sprawi, że staniesz w miejscu, a co gorsza, im dłużej w tym bagnie tkwisz, tym ciężej Ci potem z niego wyjść. 
 • Przeciwieństwem rutyny jest barwne, kolorowe życie. Tylko, że dla wielu z nas barwne, kolorowe życie oznacza praktycznie to samo co okrągły milion na koncie bankowym, co jest oczywiście kompletną bzdurą.
 • Co więc zrobić, żeby z małymi możliwościami żyć jakoś kolorowo?
 1. Zmień co jakiś czas coś w swoim wyglądzie. Obojętnie co, czy to kolor włosów, czy to uczesanie, czy to inny makijaż, ubranie cokolwiek. Poczujesz się o wiele lepiej.
 2. Zrób małe przemeblowanie w pokoju- przestaw wyrko, kup nową świeczkę, a może po prostu posprzątaj :)
 3. Każdy weekend spędzaj gdzieś indziej i z kimś innym.
 4. Poznawaj nowych ludzi- o to akurat nie jest wcale trudno w dzisiejszej erze facebooka.
 5. Ucz się! Człowiek uczy się całe życie! im więcej wiesz tym gorzej śpisz tym poczujesz, że cały czas się rozwijasz! aa, mam na myśli uczenie się tego, co interesuje Ciebie i tylko Ciebie, a nie Twoich rodziców, czy nauczycieli!
 6. Próbuj nowych rzeczy! mam tutaj na myśli absolutnie wszystko! próbuj nowych potraw, nawet tych, których się obawiasz, próbuj zrobić coś co musisz w inny sposób niż zwykle!
 • O, jeszcze jedno: nie bój się tego, że popełnisz błąd. Nawet jeśli tak się stanie- teraz i tak jest najodpowiedniejsza pora, żeby je popełniać! nie masz nic do stracenia, musisz próbować, zmieniać, eksperymentować, a porażkami i mniejszymi, i większymi nie warto się przejmować- bo to z nich najczęściej możemy się najwięcej nauczyć!

7 komentarzy :

 1. Fajny blog ... Prawdę mówiąc to trudno jest nie popadać w rutynę ,ponieważ człowiek próbując się od tego wyrwać zawsze zrobi coś czego chce uniknąć ... ale przyzwyczajenia trudno jest się pozbyć . :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny blog.
  Dałaś mi sporo do myślenia w tej notce, na prawdę. Nigdy nie patrzyłam na to wszystko w ten sposób. Masz całkowitą rację! Wszyscy popadamy w rutynę i to na okrągło. Na pewno skorzystam z Twoich rad w moim życiu.
  Życzę Ci, oby tak dalej :)
  liczę, że również zerkniesz to mnie i zostawisz po sobie ślad :)
  http://jongkey-story.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog jest świetny. Od dawna szukałam właśnie takiego, gdzie znajdę receptę na zmianę myślenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre rady, ale trudno jest nie popadać w rutynę. Próbuję się wyrwać sama z rutyny, ale nic nie pomaga :(. Może to, że wkrótce jadę na koncert i ominą mnie trzy dni z szkoły da mi siłę? He he. Notka mi się spodobała.
  Obserwuję.
  Pozdrawiam
  Idril
  www.wilcza-corka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo dobre rady ! :)

  obserwujemy? zacznij, odwdzięczę się :) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. czasami bardzo trudno wyjść z rutyny, ale zawsze warto próbować. Pozdrawiam, obserwuję i liczę na rewanż ;)
  http://testolandiazadarmo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Trudno jest nie popaść w rutynę. Zawsze oczywiście watro próbować. Bardzo fajny blog! Obserwuję i wpadam częściej!

  OdpowiedzUsuń