czwartek, 16 stycznia 2014

Jak poczuć się bardziej szczęśliwym?

 • Według Alberta Einsteina na szczęście składa się: praca, rozrywka i umiejętność trzymania języka za zębami, według La Fontain'a- najpierw trzeba wszystkim dookoła przebaczyć. Każdy z nas inaczej postrzega słowo "szczęście", innym sposobem chce je osiągnąć. Jakim? nawet nie do końca wiemy, wiemy tylko, że chcemy, żeby było idealnie. A może warto trochę nad tym wszystkim pomyśleć?
 • Wyznacz sobie czym dla Ciebie jest szczęście. Kiedy byłbyś szczęśliwy? Co musiałbyś zrobić, żeby chociaż przez chwilę tak się poczuć? Sprecyzuj się, pomyśl, a najlepiej zapisz sobie konkretnie do czego musiałbyś dojść, żeby to uczucie poznać.
 • Jeśli już to zrobiłeś, to masz 20% pracy za sobą. Teraz wypadałoby się za te cele zabrać. Podziel sobie ten długi rok. Weź dany miesiąc i napisz co chciałbyś zrobić, żeby poczuć się prawdziwie usatysfakcjonowanym. Nie chodzi o zaliczenie sprawdzianów, o oddanie wypracowania, chodzi tylko i wyłącznie o Ciebie, o to, co sprawi Tobie radość i da Tobie, i tylko Tobie satysfakcję. Odważ się na coś na co nie miałeś szybciej czasu, czy też odpowiedniej mobilizacji, zaryzykuj, jeśli nic się nie zmieni to przynajmniej wiesz, że próbowałeś! Nie ograniczaj się do jednego punktu, napisz ich dużo, tyle, żebyś był jak najbardziej zadowolony i poczuł, że żyjesz!
 •  Narzuć sam sobie trochę dyscypliny. Obiecaj sobie, że codziennie lub co dwa dni będziesz wykonywał jeden z danych punktów albo, że godzinę dziennie bez względu na wszystko poświęcać będziesz uwagę tylko sobie.
 • Po co takie ustalanie, po co robienie tych wszystkich planów? po to, żebyś poczuł, że nie stoisz w miejscu, że stale się rozwijasz, doświadczasz i idziesz do przodu. Rozwój daje szczęście każdemu, bez wyjątku. I wbrew pozorom nie trzeba wcale jechać w podróż dookoła świata, by trochę urozmaicić swoje życie; dzisiaj, źródła rozwoju podane są wręcz na tacy. W zależności od tego co Ciebie interesuje posuniesz się do przodu choćby oglądając jakieś ambitne kino, poznając nowe miejsca, nowe osoby, czytając ciekawą książkę, po prostu wykorzystując Z GŁOWĄ każdą minutę.
 • Nie twierdzę i nie obiecuję, że na początku będzie łatwo, bo zmiany przychodzą nam dosyć ciężko. Wystarczy się jedynie przestawić i ZACZĄĆ. Kiedy to zrobisz, wszystko pójdzie już tylko lepiej. A im szybciej to zrobisz- tym szybciej osiągniesz swoje cele i spełnisz swoje marzenia. • Miejmy na uwadze przy tym, że chwile apogeum tego uczucia pojawiają się w życiu sporadycznie. Zawsze będzie nam czegoś brakowało, zawsze będziemy chcieli czegoś więcej. Dlatego recepty na szczęście nikt nie jest w stanie nam napisać. Możemy dążyć do bycia SZCZĘŚLIWSZYMI, ale nie do bycia szczęśliwymi w pełni.

1 komentarz :

 1. It's great that you are getting ideas from this
  paragraph as well as from our argument made here.


  my homepage :: minuman berenergi aman

  OdpowiedzUsuń